Gwarancja jakości produktów LED line
pochodzi prosto z naszego laboratorium

Jakość bez kompromisów

Najważniejszym celem LED line LAB jest tworzenie i weryfikacja produktów, tak, aby spełniały wszystkie, nawet najbardziej restrykcyjne dyrektywy i normy, które stanowią obowiązujący standard firmy. Ogromna uwaga, z jaką traktujemy jakość produktu, czyli jego bezawaryjność, trwałość i bezpieczeństwo, przynosi efekt w postaci 99,54% zgodności, czyli nasz wskaźnik reklamacji wynosi zaledwie 0,46%.

Badania jakościowe prowadzone są w trybie ciągłym i dotyczą każdej partii produktów – warunkiem dopuszczenia do sprzedaży jest pozytywny i pełny przebieg testu jakościowego. Dzięki temu jesteśmy pewni, że w ręce naszych klientów trafiają produkty, z którymi nie ma problemów ani na etapie sprzedaży, ani na etapie realizacji inwestycji, ani też na etapie użytkowania.

W poszukiwaniu optymalnych rozwiązań

Zadaniem działu R&D jest opracowywanie nowych produktów pod kątem oczekiwań i potrzeb rynku. Przeprowadzany jest pełny proces – od koncepcji, poprzez prototypowanie, aż po produkcję i wdrożenie. Dzięki prowadzonym analizom wiemy, jakie produkty należy wprowadzić, aby oferta LED line była jak najbardziej komplementarna i zoptymalizowana, a tym samym przynosiła wyższy poziom zwrotu z inwestycji.

Wyposażenie na najwyższym dostępnym poziomie

Inwestycje poczynione w LED line LAB umożliwiają nam osiągnięcie najwyższych parametrów jakościowych, co szczególnie doceniają nasi partnerzy biznesowi.

Laboratorium wyposażone zostało w:

Ciemnię fotometryczną, wyposażoną w goniometr GL OPTIC, spektrometr GLG 30-1800 Gonio, programowalne zasilacze laboratoryjne AC/DC dostarczone przez firmę ITECH oraz dedykowane oprogramowanie GL Spectrosoft. Zestaw umożliwia wykonywanie pomiarów typu C we współrzędnych C i kątach γ (gamma), wartości elektrycznych, pomiarów strumienia świetlnego, rozkładu światła, tworzenie wykresów biegunowych i stożkowych, wyznaczanie współczynników oddawania barw (Ra, CRI), temperatury barwowej CCT oraz elips Duv, McAdam. Umożliwia również generowanie plików EULUMDAT i IES.

Stanowisko do badania parametrów świetlnych i radiacyjnych – wyposażone w kulę GL OPTI SHERE 2000 o średnicy wewnętrznej 2 m, przeznaczoną do badania strumienia świetlnego i pomiarów radiacyjnych dużych opraw oświetleniowych. LAB jest również wyposażony w kulę GL Opti Sphere 500 przeznaczoną do małych opraw oświetleniowych / lamp. Umożliwia pomiar strumienia świetlnego i promieniowania zgodnie z normami CIE S025 i LM79. Stacja wyposażona jest również w spektrometr GL Spectis 1.0 Touch + Flicker z GL Opti Sphere 48 – małogabarytową kulą. Zestaw pozwala na przeprowadzenie pomiarów dla pojedynczego chipa LED. Za pomocą tego przenośnego zestawu inżynierowie laboratoryjni mierzą natężenie światła (lx), temperaturę barwową (CCT), oddawanie barw (CRI), wskaźnik spójności oświetlenia telewizyjnego (TLCI), a także parametry optyczne: migotanie i częstotliwość, procent migotania, SVM (wskaźnik efektu stroboskopowego).

Stanowisko do pomiarów kompatybilności elektromagnetycznej EMC – zestaw składający się z analizatora widma FPC1000 oraz sztucznej sieci HM6050-2 dostarczonej przez firmę Rohde&Schwarz. Pomiary wykonywane są zgodnie z normami PN-EN 55015. Norma PN-EN 55025 wykonywana jest przy użyciu sztucznej sieci TBOH01 5uH LISN dostarczanej przez firmę TEKBOX. Pomiary kompatybilności EMC są integralną częścią procesu testowania produktów w laboratorium LED line.

Stanowisko do testów starzeniowych – wyposażone w urządzenie LISUN SY2036 do testów produktów w ekstremalnie trudnych warunkach.

Stanowisko do pomiaru emisji harmonicznych – urządzenie mierzące dopuszczalne poziomy emisji harmonicznych prądu elektrycznego zgodnie z normą IEC 61000-3-2, Chroma Digital Power Meter 66205 wykonujący pomiary zgodnie z założeniami normy IEC 61000-4-7. Dodatkowo urządzenie wykonuje pomiary poboru mocy w trybie czuwania zgodnie z normą IEC 62301.

Badania termiczne – pomiar temperatury w podczerwieni za pomocą urządzeń FLIR serii E8 daje nam możliwość wizualizacji rozkładu termicznego propagującego się na obudowie opraw oświetleniowych i źródeł światła. Analiza obrazu w podczerwieni pozwala dobrać odpowiednie komponenty zapewniające odpowiednie odprowadzanie ciepła z diody LED.

16-kanałowy miernik temperatury LISUN TMP16 (dokładność pomiaru temperatury 0,5% w zakresie od -40 do 300°C) umożliwiający pomiar i rejestrację w czasie temperatury poszczególnych elementów oprawy oświetleniowej w różnych miejscach jednocześnie.

Eksperckie wsparcie dla projektantów

Dzięki możliwości generowania miarodajnych plików IES oraz EULUMDAT współpracujący z nami projektanci mogą tworzyć projekty o wysokim stopniu precyzji, co jest szczególnie cenne biorąc pod uwagę oczekiwania rynku, w szczególności rynku inwestycyjnego. Wspieramy projektantów w tworzeniu precyzyjnych projektów oświetleniowych, które są podstawą udanych inwestycji. W ciemni fotometrycznej wykonujemy pomiary współrzędnych typu C i kątów γ (gamma), wartości elektrycznych, pomiar strumienia świetlnego, rozsył światła. Tworzymy wykresy biegunowe i stożkowe, wyznaczamy wskaźniki oddawania barw (Ra,CRI), temperatury barwowe CCT i Duv, a także elipsy McAdama. Wszystko razem – generujemy wysokiej jakości pliki fotometryczne, które po zaimportowaniu do programów Dialux lub Relux pozwalają dobrać odpowiedni typ i ilość opraw do każdego rodzaju projektu.

Edukacja, która buduje przyszłość rynku

Rynek LED rozwija się bardzo dynamicznie, a tym samym staje się coraz bardziej wymagający. Naszym zadaniem jest więc nie tylko oferowanie najbardziej efektywnych produktów i rozwiązań, ale także stałe dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Edukacja podnosi poziom oczekiwań rynku, a my jesteśmy gotowi, by im sprostać. Prowadzimy szkolenia dla naszych strategicznych partnerów biznesowych, dystrybutorów, klientów i pracowników.

Jesteśmy również otwarci na dzielenie się naszą wiedzą z zakresu fotometrii ze studentami kierunków inżynierskich. Serdecznie zapraszamy do kontaktu instytucje i wszelkie podmioty, których przedstawiciele są zainteresowani organizacją i prowadzeniem szkoleń dla swoich studentów.


Zostań
partnerem B2B

Dołącz do nas

Jeśli poszukujesz możliwości rozwoju swojego biznesu, mamy dla Ciebie konkretną propozycję: zapraszamy do dołączenia do nas jako partner współpracujący z naszymi sieciami dystrybucji.

Dlaczego LED line?
Ponieważ jesteśmy ambitną, dynamiczną firmą, która zdobywa uznanie zarówno na rynku polskim, jak i na arenie międzynarodowej. Stanowimy zespół ekspertów, którzy tworzą partnerskie, oparte na zaufaniu relacje biznesowe. Działamy w oparciu o zasadę win-win, a nasze podejście oparte na efektywności zapewnia wyższy poziom zysku.

Zapraszamy Dystrybutorów

Potrzebujesz nowych możliwości osiągania zysku? Zoptymalizowanej, dopasowanej do potrzeb rynku oferty handlowej?

Porozmawiajmy!

Szczegóły

Zapraszamy Inwestorów

Poszukujesz niezawodnego partnera biznesowego, na którego rekomendacjach i ofercie możesz polegać przy realizacji nawet najbardziej wymagających projektów inwestycyjnych? Potrzebujesz pewności i potwierdzenia optymalnego doboru produktów oświetleniowych i komponentów?

Sprawdź naszą ofertę i nasz zespół ekspertów!

Szczegóły

Zapraszamy Instalatorów

Potrzebujesz partnera, który pomoże w przygotowaniu optymalnego rozwiązania do konkretnej inwestycji, a także w jej szybkiej i skutecznej realizacji? Potrzebujesz bezpośredniego kontaktu, eksperckiego doradztwa, szkoleń?

Skontaktuj się z nami!

Szczegóły