Każdego dnia doskonalimy nasze umiejętności, by jeszcze lepiej, szybciej i pełniej odpowiadać na wyzwania rynku LED.

Tworzymy firmę ekspercką, a naszym celem jest budowanie oferty o najwyższym poziomie efektywności.

To założenie dotyczy wszystkich obszarów mających wpływ na współpracę z naszymi partnerami biznesowymi. Skracamy ścieżki decyzyjne, pomagamy dobrać optymalny asortyment, dostarczamy produkty i komponenty w najlepszej relacji jakości do ceny.

Takie podejście generuje nie tylko większe zyski, ale także wyższy poziom bezpieczeństwa każdego zakupu i każdej inwestycji.

#moreefficiency

Myśląc o efektywności bierzemy pod uwagę nie tylko wyjątkowe parametry oświetlenia LED, ale przede wszystkim nasz sposób działania. Optymalizacja i komplementarność oferty, szybkość i sprawność działania, świetnie przygotowany i zmotywowany zespół mają ogromny wpływ na oferowaną przez nas jakość.

#moreprofit

Podejście oparte na efektywności generuje więcej zysku. Zadbanie o każdy obszar działalności przynosi wymierne zyski nie tylko dla nas, ale także dla naszych partnerów. Działając zgodnie z zasadą win-win nawiązujemy trwałe, oparte na zaufaniu relacje, które są szczególnie cenne, gdy sytuacja rynkowa jest tak dynamiczna jak obecnie.

#lesscost

Nasza oferta obejmuje tylko te produkty oświetleniowe i komponenty, których jesteśmy absolutnie pewni. Niezawodność naszych produktów sięga ponad 96%. W ten sposób minimalizujemy czas i zaangażowanie niezbędne na podjęcie decyzji, co w połączeniu z szybką i sprawną obsługą z naszej strony pozwala na realne oszczędności.

#lessrisk

Optymalna oferta i współpraca z eksperckim zespołem zmniejsza ryzyka związane z zakupem nawet najbardziej innowacyjnych rozwiązań LED. Klienci znają i cenią naszą elastyczność, zaangażowanie i uczciwość. Możemy tak działać, ponieważ wewnątrz firmy panują takie same zasady – jesteśmy sobą i nasi klienci czują się z nami bezpiecznie.

Kamienie milowe w naszej historii

2010

2011

2012-2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

2023

Rozpoczyna się historia naszej firmy i powstaje marka LED line®.

W styczniu 2011 roku na rynku pojawiły się pierwsze produkty z logo marki LED line®. Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy do sprzedaży innowacyjne taśmy LED 150 oraz taśmy LED 600 z diodami SMD3528, które obecnie uznawane są za standard, jeśli chodzi o źródła światła LED. Do naszej oferty dołączyły również pierwsze modele źródeł światła z mocowaniem GU10.

Jest to ważny etap w naszej działalności, ponieważ w tym właśnie okresie wprowadziliśmy na rynek taśmy LED MULTIWHITE™, w których zastosowane zostało specjalne rozwiązanie diody, chronione obecnie patentem na terenie Unii Europejskiej. Stworzone przez nas taśmy pozwalają na swobodną regulację temperatury barwowej w zakresie 3200-7000K, do czego wykorzystuje się specjalne kontrolery LED.

W 2014 roku, jako pierwsi w Polsce, stworzyliśmy rozwiązania oparte na diodach FILAMENT. W tym samym czasie stworzyliśmy nasz dział eksportu, który zajął się obsługą pierwszych partnerów z zagranicy. 2014 to także rok, w którym staraliśmy się coraz mocniej zaznaczać naszą obecność na rynku oświetleniowym poprzez udział w Międzynarodowych Targach Sprzętu Oświetleniowego – ŚWIATŁO w Warszawie.

Kolejnym krokiem milowym w naszej działalności było zastosowanie w jednej diodzie SMD czterech niezależnych chipów emitujących światło, czego udało nam się dokonać w 2015 roku. Co ważne, za sprawą tego pionierskiego typu diody LED udało nam się stworzyć elastyczną taśmę LED RGBW, która pozwala (przy wykorzystaniu specjalnych kontrolerów) na komfortowy wybór dowolnej barwy światła z palety kolorów RGB oraz intensywnego światła białego o wysokich parametrach.

Integrujemy naszą wewnętrzną platformę produktową LEDIN z platformami sprzedażowymi naszych partnerów handlowych. W ten sposób nasi klienci i kontrahenci zyskują dostęp do bazy w czasie rzeczywistym i mają wgląd do aktualnych stanów magazynowych, jak również opisów i informacji technicznych.

Otrzymujemy dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WM 2014-2020, do czego przyczynił się nasz projekt pt: „Profesjonalizacja i poprawa jakości produktów marki LED line® poprzez zapewnienie stałej kontroli parametrów fotometrycznych i elektromagnetycznych, we własnym laboratorium badawczym”.

W tym samym czasie jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy na rynek źródła światła bazujące na diodach CSP (chip scale package), które charakteryzuje niska rezystancja termiczna oraz możliwość umieszczenia diody na obudowie ceramicznej. Dzięki temu nasze diody są w stanie pracować przy wyższych wartościach prądu, gwarantując tym samym wysoką wydajność świetlną oraz wieloletnią niezawodność oświetlenia.

W 2017 roku w lampach UFO High Bay umieściliśmy diody LUMILEDS w wersji o podwyższonej wydajności świetlnej LUXEON 3030, co pozwoliło nam osiągnąć skuteczność świetlną całej oprawy na poziomie 120 lm/W.

Rok 2018 był dla naszego zespołu okresem dynamicznych zmian, które przyniosły liczne korzyści dla naszych klientów. Wówczas przeprowadziliśmy kompleksową przebudowę naszej oferty, skupiając się szczególnie na produktach dedykowanych dla przemysłu. Zrewolucjonizowaliśmy również nasz system dystrybucji, co zaowocowało lepszą dostępnością produktów na krajowym rynku. Niezaprzeczalnym kamieniem milowym było także wdrożenie systemu PIM (Product Information Management), co umożliwiło bardziej efektywne zarządzanie informacjami o naszych produktach

Następuje oficjalne uruchomienie naszego Centrum Badań i Pomiarów Światła LED line®, w którym dział R&D nieustannie wdraża nowe produkty, bada je i dostosowuje ich parametry do standardów jakościowych wytyczanych przez LEDIN.

Prężnie pracujemy nad stworzeniem nowego wizerunku naszych marek w sieci. Uruchomiona została nowa strona marki LED line® oraz LEDOM. W tym samym roku rozpoczęliśmy prace projektowe nad stworzeniem nowej hali magazynowej w Tobolicach.

Zarząd naszej firmy LEDIN Sp. z o.o. się rozrasta – dołącza do niego wieloletni pracownik naszej firmy, Mateusz Sztemberg.

Stajemy się wyłącznym dystrybutorem na rynek polski marki Merrytek, światowego lidera w kontekście dostawy zaawansowanych czujników oświetlenia.

2021 to dla nas przełom w działaniach sprzedażowych – zdecydowaliśmy się zrezygnować z obsługi klientów detalicznych poprzez kanały e-commerce, a także uruchomić zaawansowaną platformę B2B dla klientów hurtowych.

W sierpniu 2021 roku planowane jest również uruchomienie nowej hali magazynowej w Tobolicach, która ma mieścić ponad 850 miejsc paletowych.

Dynamiczny rozwój i wzrost rozpoznawalności sprawiły, że konieczne stały się zmiany brandingowe: potrzebowaliśmy mocnego wizerunku i zbudowania spójnej tożsamości. Dlatego w 2023 przeprowadziliśmy rebranding, zmieniliśmy logo, kolorystykę, przebudowaliśmy architekturę marki oraz opracowaliśmy strategię marki LED line.

W 2023 roku również znacznie rozbudowaliśmy nasze portfolio i wdrażając na rynek ponad 50 nowości produktowych. Wprowadziliśmy także nową markę AURA z linią produktów bliskich człowiekowi. To rok, w którym systematycznie realizowaliśmy kolejny krok w naszej misji, tworząc światło, które nie tylko oświetla, ale jest także wyznacznikiem nowego poziomu komfortu i dodaje pomieszczeniom wyjątkowego charakteru.

Rozumiemy wyzwania rynku LED

Jesteśmy blisko ludzi

LED line to marka technologiczna i na co dzień jesteśmy skoncentrowani na tworzeniu efektywnych rozwiązań dla naszych partnerów biznesowych. Ale jesteśmy świadomi, że świat wokół nas to przede wszystkim ludzie. Z ogromnym zaangażowaniem wspieramy różne akcje, szczególnie te, które pomagają osobom w potrzebie.

Od 2014 roku współfinansujemy akcję Motoserce, której celem jest szerzenie idei krwiodawstwa. Uczestniczymy w życiu naszej lokalnej społeczności poprzez współorganizację festynów osiedlowych w Ostrołęce czy Nocy Muzeów, która jest inicjatywą Muzeum Kultury Kurpiowskiej.

Wspólnie organizujemy Szlachetną Paczkę, zbiórki produktów potrzebnych schroniskom dla zwierząt i inne akcje, których celem jest podzielenie się sercem z potrzebującymi.

Firma przyjazna Naturze

Technologia musi się rozwijać z poszanowaniem Natury, dlatego jesteśmy aktywnym uczestnikiem programu Firma Przyjazna Naturze. Restrykcyjnie przestrzegamy wszystkich przepisów, które mają wpływ na bezpieczeństwo i zdrowie ludzi oraz środowiska. Zgodnie z ustawą z 11 września 2015r. (Dz. U. z 2015r. poz. 1688) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przekazujemy wyłącznie do odpowiednich zakładów przetwarzania.

Zespół
LED line

Prezes zarządu

Przemysław Kowalczyk

CEO

Handlowcy terenowi

Michał Wójcicki

Dyrektor handlowy ds. sprzedaży krajowej

Agnieszka Czachor

Regionalny Kierownik Sprzedaży

Mariusz Klinko

Regionalny Kierownik Sprzedaży

Krzysztof Jóźwiak

Regionalny Kierownik Sprzedaży

Konrad Szewczyk

Regionalny Kierownik Sprzedaży

Michał Sierant

Regionalny Kierownik Sprzedaży

Sprzedaż krajowa

Dariusz Rostkowski

Kierownik Biura Sprzedaży

Beata Mróz-Łuba

Starszy specjalista ds. sprzedaży

Beata Bednarczyk

Specjalista ds. sprzedaży

Monika Paszczyk

Specjalista ds. sprzedaży

Eksport

Mateusz Sztemberg

Dyrektor handlowy ds. eksportu

Magdalena Drężek

Executive Regional Manager

Bartosz Zagalski

Client Relations Associate

Krzysztof Literski

Export Manager

Kamil Perkowski

Client Relations Associate

Tomasz Siedlecki

Export Manager

Zakupy

Przemysław Mirek

Dyrektor Logistyki

Przemysław Wróblewski

Product Manager

Anna Kowalska

Specjalista ds. zakupów

Krzysztof Antkowiak

Product Manager

Ewelina Kruczyk

Specjalista ds. logistyki

Digital

Konrad Filochowski

Lead Digital Manager

Marketing

Anna Główczak

Kierownik Marketingu

Mateusz Szaniawski

Młodszy grafik kreatywny

Bartłomiej Pabich

Pracownik biurowy

Karolina Pyskło

Specjalista ds. marketingu

Dział Techniczny

Norbert Chrzanowski

Dyrektor Techniczny

Radosław Kośnik

Kierownik Laboratorium

Mateusz Dzięgielewski

Młodszy specjalista ds. pomiarów

Jakub Bednarczyk

Kierownik Serwisu

Michał Tułowiecki

Starszy specjalista ds. infrastruktury

Mateusz Kalabiński

Młodszy specjalista serwisu

Ewa Fura-Jaworska

Projektantka oświetlenia

Administracja

Natalia Fatyga

Specjalista ds. HR i obsługi Biura Zarządu

Maksym Łopuch

Dyrektor ds. Rozwoju Rynku Nowoczesnego

Księgowość

Monika Pysznik

Główna Księgowa

Urszula Dziadak

Specjalista ds. księgowości

Dorota Guzal

Specjalista ds. kadr i płac

Sylwia Stachórska

Młodszy specjalista ds. księgowości

Magazyn

Paweł Przeradzki

Kierownik Magazynu

Rafał Piersa

Starszy Pracownik Magazynu​

Rafał Niedźwiecki

Starszy Pracownik Magazynu​

Filip Gut

Pracownik Magazynu

Robert Perzyna

Pracownik Magazynu

Salon sprzedaży

Grzegorz Nowak

Specjalista ds. sprzedaży e-commerce

Magdalena Szymańska

Doradca Techniczno-Handlowy

Zostań
partnerem B2B

Dołącz do nas

Jeśli poszukujesz możliwości rozwoju swojego biznesu, mamy dla Ciebie konkretną propozycję: zapraszamy do dołączenia do nas jako partner współpracujący z naszymi sieciami dystrybucji.

Dlaczego LED line?
Ponieważ jesteśmy ambitną, dynamiczną firmą, która zdobywa uznanie zarówno na rynku polskim, jak i na arenie międzynarodowej. Stanowimy zespół ekspertów, którzy tworzą partnerskie, oparte na zaufaniu relacje biznesowe. Działamy w oparciu o zasadę win-win, a nasze podejście oparte na efektywności zapewnia wyższy poziom zysku.

Zapraszamy Dystrybutorów

Potrzebujesz nowych możliwości osiągania zysku? Zoptymalizowanej, dopasowanej do potrzeb rynku oferty handlowej?

Porozmawiajmy!

Szczegóły

Zapraszamy Inwestorów

Poszukujesz niezawodnego partnera biznesowego, na którego rekomendacjach i ofercie możesz polegać przy realizacji nawet najbardziej wymagających projektów inwestycyjnych? Potrzebujesz pewności i potwierdzenia optymalnego doboru produktów oświetleniowych i komponentów?

Sprawdź naszą ofertę i nasz zespół ekspertów!

Szczegóły

Zapraszamy Instalatorów

Potrzebujesz partnera, który pomoże w przygotowaniu optymalnego rozwiązania do konkretnej inwestycji, a także w jej szybkiej i skutecznej realizacji? Potrzebujesz bezpośredniego kontaktu, eksperckiego doradztwa, szkoleń?

Skontaktuj się z nami!

Szczegóły