Downloads
Energy label
Leaflets
Technical parameters
| Parameter | Value |
|---|---|
| Energy efficiency class 2019/2015 | D |
| Warranty | 5 |
| Power | 5 W |
| Voltage | 170-250 V AC |
| Correlated colour temperature | 3000 K |
| Colour of the light | White |
| IP protection rating | IP20 |
| Luminous efficacy | 140 |
| Colour | White |
| Material (housing) | Ceramics |
| Material (cover) | glass |
Questions about the product
LED bulb E14 3000K 5W 700lm 230V 220° C37 Ceramic PRIME
No answers for this product – be the first to ask.
Become a B2B partner
Join usIf you are looking for opportunities to develop your business, we have a specific proposition for you: we invite you to join us as a partner cooperating with our distribution networks.
Why LED line?
Because we are an ambitious, dynamic company that is gaining recognition both on the Polish market and internationally. We are a team of experts who create partnership-based business relationships based on trust. We operate based on the win-win principle, and our efficiency-based approach ensures a higher level of profit.





